piątek, 19 października 2012

Postcrossing


Chciałabym Wam dzisiaj przybliżyć projekt jakim jest Postcrossing, mnie to absolutnie wciągnęło i stało się już chyba małym uzależnieniem- w pozytywnym oczywiście tego słowa znaczeniu.
Od dawna uwielbiałam pocztówki, zarówno dostawać jak i wysyłać do bliskich osób ze wszystkich miejsc w jakich byłam, mam też pokaźną kolekcję pocztówek ze wszystkich miejsc, które zwiedziłam i które udało mi się odwiedzić.
Tak więc gdy usłyszałam o Postcrossingu wiedziałam, że to coś dla mnie :)

Postcrossing jest projektem pozwalającym otrzymywać pocztówki od ludzi z całego świata. Jego ideą jest to, że wysyłając pocztówkę otrzymasz z powrotem conajmniej jedną od losowo wybranej zarejestrowanej osoby. Jedynym kosztem jest koszt wysyłanej przez Ciebie pocztówki i znaczka pocztowego. Osobiście byłam zaskoczona, bo myślałam, że ceny znaczków pocztowych za granicę są wyższe, a np. znaczek  do USA kosztuje nas 2,50 (dokładne cennik znaczków do różnych miejsc na świecie możecie znaleźć na tej stronie: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm )

Uwielbiam ten element zaskoczenia przy otrzymywaniu kolejnych pocztówek z różnych miejsc na całym świecie, często z takich o których nigdy wcześniej nie słyszałam, oraz moment losowania adresu do wysyłki, wyboru kartki itd. Pocztówki które już otrzymałam (m.in z Chin, Brazylii, Rosji, Indonezji, USA) są przepiękne, mają bardzo ciekawe znaczki i miłe wiadomości od nadawcy. Zdarzyło mi się też dostać bardzo długi list, fotografie i zaproszenie do odwiedzin ;)

Serdecznie polecam wszystkim postcrossing! To naprawdę świetna zabawa, interesujące zajęcie oraz możliwość poznania ludzi z całego świata.


Dla zainteresowanych adres strony: www.postcrossing.com na której wystarczy się zarejestrować i już można zacząć swoją własną pocztówkową przygodę.

7 komentarzy:

 1. wow faktycznie rewelacja ;) dzięki Tobie dowiedziałam się czym jest Postcrossing.

  OdpowiedzUsuń
 2. No pstcrossing to super sprawa :D Już kiedyś się zastanawiałam, żeby wziąć się ze to. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja słyszłam juz o tym jakiś czas temu, bardzo mi się to podoba, ale jeszcze się nie zarejestrowałam, muszę to nadrobić w końcu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tym jednak sama nie brałam jeszcze nigdy w tym udziału.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aguta, Sylwia, Blogowy Świat- koniecznie spróbujcie!! Same się przekonacie jakie to wciągające :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Toż to coś w sam raz dla mnie:D Zaczęłam się rejestrować tylko mam problem z niektórymi rzeczami, chociażby z Register a postcard, nie za bardzo wiem z czym co się je ale mam nadzieję, że do wieczora to zrozumiem:) Już się nie mogę doczekać pierwszej wysłanej i otrzymanej kartki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybyś miała jakieś problemy chętnie służę pomocą, na początku może wydawać się troszeczkę skomplikowane, ale później już wszystko się wyjaśnia :) A register a postcard używa się dopiero gdy otrzymasz już kartkę, wtedy wpisujesz tam numer ID, który będzie na otrzymanej przez Ciebie kartce i system zarejestruje, że pocztówka dotarła. Możesz tam też wpisać krótką wiadomość do nadawcy z podziękowaniami za pocztówkę, a także jej skan lub zdjęcie :)

   Usuń